leasing
Leasing stanowi jedno z najpopularniejszych źródeł finansowania na polskim rynku. Taką formę wybierają duże przedsiębiorstwa, jak i osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą. Leasing nie wymaga od przedsiębiorców zaangażowania środków własnych, dając możliwość rozwoju działalności.
Leasing uregulowany jest od strony cywilnoprawnej, podatkowej oraz rachunkowej. Rozwój leasingu przełożył się również na różnorodność leasingowanych przedmiotów.
Działania Kancelarii to nie tylko najlepsza oferta finansowania dla naszych klientów, ale również przedniot fiansowania w jak najlepszej cenie. Zlecasz nam specyfikacje, a my szukamy najlepszych dla Ciebie warunków zakupu środka trwałego.
Podstawowe Pojęcia
Leasingodawca – (inaczej finansujący) właściciel przedmiotu, który przekazuje przedmiot w odpłatne użytkowanie drugiemu podmiotowi na określony czas i na określonych warunkach.
Leasingobiorca – (inaczej korzystający) osoba korzystająca z przedmiotu leasingu na warunkach określonych w umowie.
Przedmiot leasingu – ruchomości, wartości niematerialne i prawne oraz nieruchomości przekazane przez leasingodawcę drugiemu podmiotowi w użytkowanie.
Wykup – jednorazowa zapłata za leasingowany przedmiot, po cenie najczęściej niższej niż wartość rynkowa, dokonywana z chwilą zakończenia umowy.
Amortyzacja - sposób rozliczania kosztów zakupu rzeczy i praw, które nie zużywają się jednorazowo, czyli których można używać wiele razy lub używać w sposób ciągły przez określony czas.
Odpisy amortyzacyjne – dokonywane od momentu wprowadzenia do bilansu firmy środka trwałego bądź wartości niematerialnych i prawnych, do chwili ich całkowitego zużycia; odpisy stanowią wymierny wyznacznik zużywania się składnika majątku w czasie.